Trucks Cars Games

ИндексGalleryРегистрирайте сеВход
Join Us On Facebook / Присъединете се към нас във Facebook

Share | 

ADR-превоз на опасни товари по шосе

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
teodor896
Професионалист
Професионалист

Брой мнения : 71
Местожителство : sofiq
Registration date : 01.10.2010

ПисанеЗаглавие: ADR-превоз на опасни товари по шосе   Вто Юни 14, 2011 2:24 am

Колеги искам да ви се похваля днес бях на изпит за придобиване на ADR свидетелство(основен + цистерни + взривни вещества) , и го взех успешно.Ако някои има въпроси свързани с ADR или го интересува нещо друго свързано с превоза на опасни товари може да задава въпроси в тази тема. Very Happy
Върнете се в началото Go down
vlekacha_
0nly DAF and BMW f3n
0nly DAF and BMW f3n

Брой мнения : 857
Местожителство : Генерал Тошево
Registration date : 16.10.2008

ПисанеЗаглавие: Re: ADR-превоз на опасни товари по шосе   Вто Юни 14, 2011 4:05 am

Честито Wink .. То от какво точно се състои този изпит ? Какво трябва да знаеш и да правиш за да се сдобиеш с такова свидетелство ?
http://www.impulse.bg/user/gani_to
Scania_164L
Ветеран
Ветеран

Брой мнения : 962
Местожителство : Добрич.До болницата живея
Registration date : 18.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: ADR-превоз на опасни товари по шосе   Вто Юни 14, 2011 4:58 am

аз си мисля че е само теоритична част и запзнаване със работата на пожарогасители
http://www.v8power.nl
teodor896
Професионалист
Професионалист

Брой мнения : 71
Местожителство : sofiq
Registration date : 01.10.2010

ПисанеЗаглавие: Re: ADR-превоз на опасни товари по шосе   Сря Юни 22, 2011 7:33 am

Колеги от извесно време нямам много свободно време и за това не писаш веднага по темета.

ADR курсовете са 4.

-основен
-цистерни
-взривни вещества Клас1
-радио активни вещества(Във България почти не се провежда )

Процедурата за искарване е следната:

Отиваш в авто школа която прави ADR курс и се записваш каква категория ADR изскаш да караш ,като основния е задължителен.Цената за всяка категори по отделно не я знам ,аз записаш основен , цистерни и взривни вещества и ми излезе 300лв. ( в тази сума влизат и изпитните такси).След това се ходи на лекции всеки ден в школата по 5 часа ,пишеш и решаваш листовки като лекците почват от понеделник до сряда (за основен) ,четвъртък и петък (за цистерни) и понеделник (за взривни вещества) общо 6 дни и вторник на изпит.Изпитите се провеждат в Министерство на Транспорта (за гр.София).За основен са 30 въпроса (имаш право на 6 грешки) за цистерни и взривни вещества са по 15 въпроса ( имаш право на 3 грешки).Времето за листовките е 60 мин. за основен и по 30 за другите два.В залата е пълно с камери за всеки чин има оделна камера.Даже изпитващите ни предопредиха че ако има някои пищови да не ги вади защото ще го хванат веднага и изпита се анолира.Като го изкараш се чака около 10 дни да стане талона.Важи за 5 години .След 5 години се ходи пак на лекци в школа и на изпит, но по малко и се плашта по малко пари.Важно е да се знае че минели давноста (5те години) дори и с един ден като отидеш да си го подновяваш трябва да минеш всичко от начало се едно никога не си го имал.Затова е по добре да не се чака последния момент ,а последната година от срока да се запишеш за подновяване .Трябва да се знае ,че и ако в школата няма много желаешти се чака да се събере група.

Дано да съм бил полезен на някои.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
dimov75
Новобранец
Новобранец

Брой мнения : 1
Местожителство : dobrich
Registration date : 14.10.2012

ПисанеЗаглавие: Re: ADR-превоз на опасни товари по шосе   Нед Окт 14, 2012 4:08 am

Колко са общо изпитните листовки?
На изпита доколкото разбрах са 30 въпроса за основния курс + 15 въпроса за специализираните,но това ли са общо въпросите или са повече на брой?
Има ли ги някъде он-лайн за решаване?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: ADR-превоз на опасни товари по шосе   Today at 3:16 pm

ADR-превоз на опасни товари по шосе
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1